Etykiety samoprzylepne z certyfikatami FSC™ i PEFC™

Certyfikat FSCTM, ​​przyznawany przez Forest Stewardship Council™, oraz certyfikat PEFCTM corganizacji Program for the Endorsement of Forest Certification, to uznawane na całym świecie świadectwa wydawane w przypadku prawidłowego, zgodnego z ochroną środowiska, gospodarowania lasami. Te niezależne, niezwiązane z rządem organizacje działają na rzecz promowania i utrzymania najlepszych praktyk w dziedzinie zrównoważonej gospodarki leśnej.

 

Materiały etykietowe z papieru z certyfikatami FSC i PEFC

Proces certyfikacji leśnej ma na celu zapewnienie niezależnej weryfikacji klientom i użytkownikom produktów z surowców leśnych. Certyfikaty te są świadectwem, że surowiec drzewny stosowany w produktach został pozyskany zgodnie z prawem i pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Z perspektywy zasad zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do środowiska leśnego certyfikaty FSC i PEFC są bardzo podobne. Niemniej jednak certyfikat FSC dotyczy w większym stopniu gospodarki leśnej na większą skalę, podczas gdy certyfikat PEFC często odnosi się do mniejszych, prywatnie zarządzanych działań związanych z eksploatacją lasów.

Certyfikacja leśna przyczynia się do propagowania dobrego zarządzania i pomaga w zwalczaniu rabunkowej gospodarki leśnej i niezgodnego z prawem wyrębu lasów. Pomimo tego zaledwie 10% światowych lasów jest objęte planem certyfikacji leśnej, co oznacza, że jest jeszcze dużo do zrobienia w tej dziedzinie.

Zrównoważony rozwój dzięki informacji o pochodzeniu materiałów i certyfikacji

Kontrola pochodzenia naszych materiałów produkowanych na bazie surowców drzewnych zapewnia informację o pochodzeniu włókien drzewnych, użytych do produkcji wszystkich naszych papierów w całym łańcuchu dostaw.

Wszystkie nasze zakłady produkcyjne i terminale mają certyfikaty kontroli pochodzenia, zarówno FSC, jak i PEFC.Każda część łańcucha dostaw — lasy, zakłady celulozowe, zakłady papiernicze i zakłady produkcji materiałów etykietowych — co roku jest poddawana certyfikacji dotyczącej pochodzenia produktu oraz kontroli przez niezależną jednostkę. Niezależnie od wiedzy, czy drewno pochodzi z certyfikowanych lasów, czy nie, zawsze mamy informację, skąd pochodzi i możemy określić, z którego lasu zostało pozyskane.

 

Razem możemy osiągnąć więcej

Wykorzystując materiały z lasów z certyfikatem FSC i PEFC, stawiamy sobie za cel osiąganie najwyższych standardów w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców i propagujemy te wartości wśród klientów w całym łańcuchu dostaw.

Jako wiodący dostawca etykiet z papieru wytwarzanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju dzielimy się naszym doświadczeniem, aby drukarnie także mogły działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i uzyskać odpowiednie certyfikaty.

Nasze portfolio materiałów etykietowych obejmuje ponad 850 produktów etykietowych z certyfikatem leśnym.. Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel, aby do 2030 r. pozyskiwać papier wyłącznie ze źródeł certyfikowanych w 100%.

Czy podejmujesz wybory zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju?

  • Nasze portfolio materiałów etykietowych obejmuje ponad 850 certyfikowanych wyrobów
  • 100% naszych zakładów produkcyjnych ma zarówno certyfikat kontroli pochodzenia FSC, jak i PEFC

Zobacz infografiki »

Horizontal divider

 Zrównoważony rozwój - wiadomości

 

 

Firma UPM Raflatac odpowiada na potrzebę przyjaznych środowisku rozwiązań poprzez ofertę materiałów etykietowych PE Lite http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-answers-the-call-for-sustainable-solutions-with-pe-lite-labeling-range-2019-4Firma UPM Raflatac odpowiada na potrzebę przyjaznych środowisku rozwiązań poprzez ofertę materiałów etykietowych PE Lite 2019-03-07 09:00:00
System gromadzenia wody deszczowej zmniejsza zużycie wody w terminalu UPM Raflatac w Kapsztadzie (RPA)http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/rainwater-harvesting-system-saves-water-at-cape-town-terminal-2018-2System gromadzenia wody deszczowej zmniejsza zużycie wody w terminalu UPM Raflatac w Kapsztadzie (RPA)2019-02-06 12:00:00
Nasz zespół w Dixon w Stanach Zjednoczonych pokonuje wyzwania w zakresie zmniejszania ilości składowanych odpadów http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/our-team-in-dixon-usa-beats-challenges-in-reducing-landfill-waste-2018-1Nasz zespół w Dixon w Stanach Zjednoczonych pokonuje wyzwania w zakresie zmniejszania ilości składowanych odpadów 2019-02-03 12:00:00