Etykiety samoprzylepne z certyfikatami FSC™ i PEFC™

Certyfikat FSCTM, ​​przyznawany przez Forest Stewardship Council™, oraz certyfikat PEFCTM corganizacji Program for the Endorsement of Forest Certification, to uznawane na całym świecie świadectwa wydawane w przypadku prawidłowego, zgodnego z ochroną środowiska, gospodarowania lasami. Te niezależne, niezwiązane z rządem organizacje działają na rzecz promowania i utrzymania najlepszych praktyk w dziedzinie zrównoważonej gospodarki leśnej.

 

Materiały etykietowe z papieru z certyfikatami FSC i PEFC

Proces certyfikacji leśnej ma na celu zapewnienie niezależnej weryfikacji klientom i użytkownikom produktów z surowców leśnych. Certyfikaty te są świadectwem, że surowiec drzewny stosowany w produktach został pozyskany zgodnie z prawem i pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Z perspektywy zasad zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do środowiska leśnego certyfikaty FSC i PEFC są bardzo podobne. Niemniej jednak certyfikat FSC dotyczy w większym stopniu gospodarki leśnej na większą skalę, podczas gdy certyfikat PEFC często odnosi się do mniejszych, prywatnie zarządzanych działań związanych z eksploatacją lasów.

Certyfikacja leśna przyczynia się do propagowania dobrego zarządzania i pomaga w zwalczaniu rabunkowej gospodarki leśnej i niezgodnego z prawem wyrębu lasów. Pomimo tego zaledwie 10% światowych lasów jest objęte planem certyfikacji leśnej, co oznacza, że jest jeszcze dużo do zrobienia w tej dziedzinie.

Zrównoważony rozwój dzięki informacji o pochodzeniu materiałów i certyfikacji

Kontrola pochodzenia naszych materiałów produkowanych na bazie surowców drzewnych zapewnia informację o pochodzeniu włókien drzewnych, użytych do produkcji wszystkich naszych papierów w całym łańcuchu dostaw.

Wszystkie nasze zakłady produkcyjne i terminale mają certyfikaty kontroli pochodzenia, zarówno FSC, jak i PEFC.Każda część łańcucha dostaw — lasy, zakłady celulozowe, zakłady papiernicze i zakłady produkcji materiałów etykietowych — co roku jest poddawana certyfikacji dotyczącej pochodzenia produktu oraz kontroli przez niezależną jednostkę. Niezależnie od wiedzy, czy drewno pochodzi z certyfikowanych lasów, czy nie, zawsze mamy informację, skąd pochodzi i możemy określić, z którego lasu zostało pozyskane.

 

Razem możemy osiągnąć więcej

Wykorzystując materiały z lasów z certyfikatem FSC i PEFC, stawiamy sobie za cel osiąganie najwyższych standardów w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców i propagujemy te wartości wśród klientów w całym łańcuchu dostaw.

Jako wiodący dostawca etykiet z papieru wytwarzanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju dzielimy się naszym doświadczeniem, aby drukarnie także mogły działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i uzyskać odpowiednie certyfikaty.

Nasze portfolio materiałów etykietowych obejmuje ponad 850 produktów etykietowych z certyfikatem leśnym.. Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel, aby do 2030 r. pozyskiwać papier wyłącznie ze źródeł certyfikowanych w 100%.

Czy podejmujesz wybory zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju?

  • Nasze portfolio materiałów etykietowych obejmuje ponad 850 certyfikowanych wyrobów
  • 100% naszych zakładów produkcyjnych ma zarówno certyfikat kontroli pochodzenia FSC, jak i PEFC

Zobacz infografiki »

Horizontal divider

 Zrównoważony rozwój - wiadomości

 

 

Nowe zmywalne rozwiązania etykietowe UPM Raflatac SmartCircle™ umożliwiające recyklinghttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/new-upm-raflatac-smartcircle-wash-off-labeling-solutions-enable-recyclability-2019-4Nowe zmywalne rozwiązania etykietowe UPM Raflatac SmartCircle™ umożliwiające recykling2019-10-02 07:00:00
Firmy UPM Raflatac i UPM Biofuels łączą siły, aby stworzyć nowe, innowacyjne materiały etykietowe wolne od paliw kopalnych http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-and-upm-biofuels-join-forces-to-create-innovative-new-fossilfree-labeling-materials-2019-2Firmy UPM Raflatac i UPM Biofuels łączą siły, aby stworzyć nowe, innowacyjne materiały etykietowe wolne od paliw kopalnych 2019-09-16 07:00:00
Firma UPM Raflatac prezentuje na targach Labelexpo Europe 2019 przyjazne środowisku rozwiązania w zakresie etykietowania, które wspomagają ograniczanie wytwarzania odpadów, ich recykling i odnawianie.http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-showcases-sustainable-labeling-solutions-that-help-reduce-recycle-and-renew-at-labelexpo-europe-2019-2Firma UPM Raflatac prezentuje na targach Labelexpo Europe 2019 przyjazne środowisku rozwiązania w zakresie etykietowania, które wspomagają ograniczanie wytwarzania odpadów, ich recykling i odnawianie.2019-09-11 07:00:00