Etykiety samoprzylepne z certyfikatami FSC™ i PEFC™

Certyfikat FSCTM, ​​przyznawany przez Forest Stewardship Council™, oraz certyfikat PEFCTM corganizacji Program for the Endorsement of Forest Certification, to uznawane na całym świecie świadectwa wydawane w przypadku prawidłowego, zgodnego z ochroną środowiska, gospodarowania lasami. Te niezależne, niezwiązane z rządem organizacje działają na rzecz promowania i utrzymania najlepszych praktyk w dziedzinie zrównoważonej gospodarki leśnej.

 

Materiały etykietowe z papieru z certyfikatami FSC i PEFC

Proces certyfikacji leśnej ma na celu zapewnienie niezależnej weryfikacji klientom i użytkownikom produktów z surowców leśnych. Certyfikaty te są świadectwem, że surowiec drzewny stosowany w produktach został pozyskany zgodnie z prawem i pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Z perspektywy zasad zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do środowiska leśnego certyfikaty FSC i PEFC są bardzo podobne. Niemniej jednak certyfikat FSC dotyczy w większym stopniu gospodarki leśnej na większą skalę, podczas gdy certyfikat PEFC często odnosi się do mniejszych, prywatnie zarządzanych działań związanych z eksploatacją lasów.

Certyfikacja leśna przyczynia się do propagowania dobrego zarządzania i pomaga w zwalczaniu rabunkowej gospodarki leśnej i niezgodnego z prawem wyrębu lasów. Pomimo tego zaledwie 10% światowych lasów jest objęte planem certyfikacji leśnej, co oznacza, że jest jeszcze dużo do zrobienia w tej dziedzinie.

Zrównoważony rozwój dzięki informacji o pochodzeniu materiałów i certyfikacji

Kontrola pochodzenia naszych materiałów produkowanych na bazie surowców drzewnych zapewnia informację o pochodzeniu włókien drzewnych, użytych do produkcji wszystkich naszych papierów w całym łańcuchu dostaw.

Wszystkie nasze zakłady produkcyjne i terminale mają certyfikaty kontroli pochodzenia, zarówno FSC, jak i PEFC.Każda część łańcucha dostaw — lasy, zakłady celulozowe, zakłady papiernicze i zakłady produkcji materiałów etykietowych — co roku jest poddawana certyfikacji dotyczącej pochodzenia produktu oraz kontroli przez niezależną jednostkę. Niezależnie od wiedzy, czy drewno pochodzi z certyfikowanych lasów, czy nie, zawsze mamy informację, skąd pochodzi i możemy określić, z którego lasu zostało pozyskane.

 

Razem możemy osiągnąć więcej

Wykorzystując materiały z lasów z certyfikatem FSC i PEFC, stawiamy sobie za cel osiąganie najwyższych standardów w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców i propagujemy te wartości wśród klientów w całym łańcuchu dostaw.

Jako wiodący dostawca etykiet z papieru wytwarzanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju dzielimy się naszym doświadczeniem, aby drukarnie także mogły działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i uzyskać odpowiednie certyfikaty.

Nasze portfolio materiałów etykietowych obejmuje ponad 850 produktów etykietowych z certyfikatem leśnym.. Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel, aby do 2030 r. pozyskiwać papier wyłącznie ze źródeł certyfikowanych w 100%.

Czy podejmujesz wybory zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju?

  • Nasze portfolio materiałów etykietowych obejmuje ponad 850 certyfikowanych wyrobów
  • 100% naszych zakładów produkcyjnych ma zarówno certyfikat kontroli pochodzenia FSC, jak i PEFC

Zobacz infografiki »

Horizontal divider

 Zrównoważony rozwój - wiadomości

 

 

Firma Sonoco Display and Packaging: z dumą chronimy środowisko dzięki programowi RafCycle®http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/sonoco-display-and-packaging-proud-to-help-protect-the-environment-with-rafcycle-by-upm-raflatac-2019-4Firma Sonoco Display and Packaging: z dumą chronimy środowisko dzięki programowi RafCycle®2019-05-17 12:00:00
Milowe kroki fabryki w Malezji w dziedzinie gospodarowania wodąhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/malaysia-factory-makes-strides-in-water-management-2019-1Milowe kroki fabryki w Malezji w dziedzinie gospodarowania wodą2019-05-10 06:00:00
Nasi pracownicy w Meksyku przedstawiają pomysły na zaoszczędzenie energiihttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/our-mexico-employees-pitch-winning-energy-saving-ideas-2019-1Nasi pracownicy w Meksyku przedstawiają pomysły na zaoszczędzenie energii2019-04-02 06:00:00