Poznaj nasze możliwości techniczne

Wykorzystaj potencjał techniczny firmy UPM Raflatac, który otwiera przed Tobą świat możliwości tworzenia produktów o dużej wartości dodanej i dopasowanych do konkretnych potrzeb. Nasza wiedza techniczna w zakresie materiałów samoprzylepnych oraz uznana na całym świecie technologia produkcyjna pozwolą Ci zademonstrować swoje zaangażowanie w innowacje i umiejętność rozwiązywania problemów.

Nasze produkty mogą oferować wszystkie poniższe możliwości techniczne dzięki usłudze MENU Solutions — z nami znajdziesz doskonałe rozwiązanie do danego zastosowania.

Horizontal divider

Dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania Multitac

Materiał Multitac w wersji standardowej składa się z dwóch warstw samoprzylepnych. Warstwa wierzchnia to przenoszona etykieta samoprzylepna typu „peel-away”. Pod nią znajduje się pośrednia warstwa samoprzylepna. Po usunięciu warstwy wierzchniej, którą następnie można nakleić na inną powierzchnię, pośrednia warstwa etykiety pozostaje na etykietowanej powierzchni.

Typowe zastosowania tych etykiet to przemysł i logistyka, przesyłki reklamowe, promocyjne i branża farmaceutyczna. Możesz także zaprojektować etykiety Multitac zgodnie ze swoimi potrzebami w oparciu o szeroką gamę papierowych i foliowych materiałów wierzchnich, warstw pośrednich, podkładów oraz klejów firmy UPM Raflatac.

Rozwiązania odpowiednie do różnych funkcji i potrzeb wizerunkowych – dowiedz się więcej:
Potencjał techniczny 5: Multitacs

Horizontal divider

Druk pod klejem gwarancją bezpieczeństwa

Technologia druku pod warstwą kleju polega na umieszczeniu poddruku na spodniej stronie materiału wierzchniego, przed naniesieniem warstwy kleju i podkładu. Co otrzymujemy? Funkcję zabezpieczającą, która jest nieodłącznym składnikiem etykiety. Druk pod klejem jest trudny do powielenia, niemożliwy do usunięcia bez śladów ingerencji i nieskończenie bardziej pewny niż drukowanie na warstwie kleju. Już dziś zapytaj o to doskonałe rozwiązanie, które pozwala obniżyć koszty i podnieść bezpieczeństwo, a także stanowi gwarancję pochodzenia materiałów etykietowych. Wykorzystaj technologię druku pod klejem, aby zapewnić klientów, że dostarczone etykiety są zgodne ze specyfikacją i zatwierdzone do użytku z ich produktami.

Chcesz wiedzieć więcej na temat technologii druku pod klejem? Zajrzyj do broszury:
Potencjał techniczny 4: Shadow print

Horizontal divider

Kleje transferowe i rozwiązania Multitac Industry 

Oto jak możesz wykorzystać nasze zestawy klejów i rozwiązania Multitac Industry:

Tworzenie faktur z przenoszonymi etykietami adresowymi do zastosowań w transporcie i logistyce. Nanieś klej transferowy na wewnętrzną stronę arkusza bez zdejmowania podkładu. Następnie wykrój arkusz z wierzchniej strony. Po zadruku arkusza (metodą laserową lub termiczną) użytkownik końcowy odkleja wykrojoną część, która służy jako etykieta transportowa lub etykieta na opakowanie. W porównaniu z ofertą arkuszy samoprzylepnych etykiety z selektywnie naniesionym klejem termicznym są bardziej oszczędne i przyczyniają się do ograniczenia ilości odpadów.

Tworzenie etykiet wielokrotnego użytku. Skorzystaj z produktów Multitac Industry z oferty UPM Raflatac w celu stworzenia etykiet wielokrotnego użytku, np. do przesyłek reklamowych. Rozwiązania te obejmują odrywane arkusze, koperty i torebki, które można wielokrotnie otwierać i zamykać.

Tworzenie własnych laminatów samoprzylepnych oraz etykiet niestandardowych. Wystarczy usunąć wierzchnią warstwę podkładu z kleju termicznego i dodać nową wstęgę, aby stworzyć małe ilości niestandardowych laminatów samoprzylepnych. Drukuj i wykrawaj etykiety niestandardowe według specyfikacji klientów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych możliwości technicznych? Zajrzyj do broszury:
Technical Capabilities 3: Adhesive packages

Horizontal divider

Materiały nieprzejrzyste, które zakryją wszystko

Zadaniem etykiet nieprzejrzystych jest zakrycie niepotrzebnych informacji wydrukowanych na opakowaniach lub etykietach, zamaskowanie powierzchni opakowania i ukrycie zawartości przezroczystych pojemników. Dokładne zakrycie wydruku lub powierzchni oznacza estetyczny wygląd etykiety i zapewnia jej pełną funkcjonalność.  

Tworzenie etykiet nieprzejrzystych jest wygodne i oszczędne, ponieważ nie trzeba usuwać starych etykiet ani wymieniać całych opakowań. Materiały nieprzejrzyste pozwolą zakryć nieaktualne informacje, kody kreskowe lub ceny szybko i bez znacznych zakłóceń w procesie produkcji i dostawy. Druk jest czytelny, a kody kreskowe można z łatwością zeskanować. Zakrywanie etykiet przy użyciu materiałów nieprzejrzystych, folii i konstrukcji Multitac jest bardzo popularnym rozwiązaniem w takich branżach, jak logistyka i transport, farmaceutyka czy chemia przemysłowa, a w szczególności sektor spożywczy i sprzedaż produktów promocyjnych w handlu detalicznym.
 
Więcej informacji na temat etykiet nieprzejrzystych znajdziesz w broszurze:
Potencjał techniczny 2: Nieprzejrzyste materiały etykietowe

Horizontal divider

Folie ochronne − zabezpieczenie wartościowych części

Folie ochronne pokrywają i uszczelniają powierzchnie i otwory chronionych elementów podczas transportu, magazynowania i montażu końcowego. Zabezpieczają w ten sposób drogie i delikatne części przed uszkodzeniami, które mogą mieć wpływ na ich wygląd i funkcje, a które są spowodowane przez otarcia czy działanie płynów, brudu lub innych zanieczyszczeń. Części są chronione, a ich montaż produkcyjny przebiega bardziej płynnie i wydajnie.

Za pomocą folii ochronnych można zabezpieczać obudowy i ekrany TFT urządzeń elektronicznych, takich jak telewizory, telefony komórkowe czy urządzenia GPS, obudowy, panele sterowania i części mechaniczne w urządzeniach przemysłowych, a także osłony hamulców, malowane panele, emblematy, obręcze kół i dywaniki samochodowe.

UPM Raflatac oferuje różne połączenia folii i klejów bezrozpuszczalnikowych, które sprostają rozmaitym wymaganiom dotyczącym nakładania. Ochrona różnych powierzchni jest możliwa dzięki zastosowaniu etykiet niestandardowych i klejów, które są łatwe w usuwaniu bez pozostawiania śladów oraz pozwalają na uzyskanie odpowiedniej przejrzystości, elastyczności i sprężystości.

Sięgnij po nowe rozwiązania do ochrony części. Zajrzyj do broszury:
Potencjał techniczny 1: Folie ochronne