Wyszukiwanie produktu

Label Life

​Dokonywanie ekologicznych wyborów na podstawie najbardziej wszechstronnej w branży oceny cyklu życia produktu (LCA)

Firma UPM Raflatac przedstawia nowe, łatwe w obsłudze narzędzie oparte na koncepcji „Label Life”, które pomaga drukarniom i użytkownikom końcowym w ocenie cyklu życia różnych materiałów etykietowych, a także dostarcza wiarygodnych informacji o wpływie, jaki ich etykiety wywierają na środowisko.

Ocena cyklu życia produktu (LCA) firmy UPM obejmuje wszystkie etapy cyklu powstawania i użytkowania etykiety, począwszy od pozyskiwania surowców aż do zakończenia cyklu eksploatacji.

Świadomość wpływu materiałów etykietowych na środowisko naturalne

Narzędzie Label Life — stworzone na podstawie najbardziej wszechstronnej w branży oceny cyklu życia produktu (LCA) — dostarcza wiarygodnych i łatwych do zrozumienia informacji, które pomagają klientom w dokonywaniu ekologicznych wyborów.

Ocena LCA — opracowana przez firmę UPM na bazie międzynarodowych standardów ISO 14040/44 — pomaga

  • zrozumieć cykl życia różnych materiałów etykietowych
    (papieru, folii i kleju)
  • i uzyskać wiarygodne informacje na temat wpływu etykiet na środowisko naturalne (w tym zużycia energii i wody, emisji CO2, produkcji odpadów).

 
Narzędzie Label Life zostało stworzone we współpracy z firmą PE International i bazuje na metodologii stosowanej przez właścicieli najbardziej znanych marek do oceny wpływu ich produktów na środowisko naturalne.

Użyteczne i łatwo dostępne informacje dotyczące środowiska.
Dopasowane do Twoich potrzeb.

Podstawą naszej strategii jest koncepcja ecodesign

Dzięki kompleksowej strategii ecodesign pracownicy UPM Raflatac mogą uwzględniać kwestie dotyczące środowiska we wszystkich podejmowanych działaniach. Nasza kompleksowa strategia nosi nazwę „EcoDesign”.

Jej pierwszy etap to ocena cyklu życia produktu (LCA) — metoda, która pozwala na oszacowanie wpływu naszych produktów na środowisko naturalne w ciągu całego cyklu eksploatacji. Metoda LCA polega na gromadzeniu informacji na temat zużycia surowców naturalnych oraz energii podczas eksploatacji produktu, a następnie przekształcaniu ich w dane dotyczące odpadów oraz zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby. Więcej informacji »

Label Life video
Label Life video

 Wiadomości o Label Life

 

 

Nagrody dla producentów etykiet w Turcji za przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwojuhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/label-converters-recognised-for-sustainable-choices-2017-4Nagrody dla producentów etykiet w Turcji za przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju2017-04-19 06:00:00
Firma UMP Raflatac uczestniczy w opracowaniu wytycznych LCA dla branży etykiethttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/label-industry-lca-guidelines-2016-7Firma UMP Raflatac uczestniczy w opracowaniu wytycznych LCA dla branży etykiet2016-05-26 08:00:00
Cielo e Terra: ocena wpływu butelek do wina na środowisko naturalnehttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/cielo-e-terra-and-upm-raflatac-cooperate-on-lifecycle-assesment-2016-7Cielo e Terra: ocena wpływu butelek do wina na środowisko naturalne2016-04-11 11:00:00

 Powiązane materiały