Wyszukiwanie produktu

Przygotuj się na rok 2020 ze zgodnymi z przepisami unijnymi etykietami termicznymi niezawierającymi BPA

UPM Raflatac — spełnij wymagania nowych przepisów unijnych z papierem termicznym niezawierającym BPA

​W papierze termicznym, który był powszechnie używany w sektorze handlu detalicznego do drukowania dowodów zakupów i etykiet z wagoetykieciarek, tradycyjnie stosowano bisfenol A (BPA) jako wywoływacz koloru. Jednak nowe przepisy Unii Europejskiej wymagają, aby wszystkie papiery termiczne sprzedawane w Europie nie zawierały BPA od 2 stycznia 2020 r.

Co to jest BPA?

Bisfenol A to syntetyczny związek organiczny powszechnie stosowany na świecie w produkcji tworzyw poliwęglanowych i żywic epoksydowych oraz jako wywoływacz koloru w papierach termicznych. Jest także używany w produktach konsumenckich takich jak sprzęt sportowy, płyty CD, ale ostatnie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa doprowadziły do ograniczeń w jego stosowaniu. Najnowszym jest rozporządzenie Unii Europejskiej 2016/2235 zmieniające listę substancji objętych ograniczeniami w załączniku XVII do rozporządzenia REACH (w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów). W praktyce ta zmiana przepisów oznacza, że papier termiczny z zawartością BPA powyżej 0,02% masowo będzie zakazany w Europie od 2 stycznia 2020 r.

Wywoływacz koloru zwykle stanowi około 1–1,5% masy papieru, więc maksymalna zawartość BPA 0,02% oznacza zakaz umyślnego dodawania podczas produkcji. Jednak śladowe ilości BPA (poniżej 0,02%), które są wynikiem przeniesienia pozostałości z różnych etapów produkcji etykiety samoprzylepnej, są dopuszczalne.

Bądź o jeden krok do przodu

Firma UPM Raflatac przewidziała tę zmianę przepisów i wprowadziła pełną ofertę niepowlekanych i powlekanych po stronie wierzchniej papierów termicznych niezawierających BPA, które spełniają wymagania najbardziej typowych zastosowań końcowych. Ponadto oferujemy produkty niezawierające bisfenolu i niezawierające fenolu w przypadku bardziej szczególnych potrzeb użytkowników końcowych. Produkty te są już dostępne dla wszystkich naszych najpopularniejszych klejów i rosnącej liczby produktów etykietowych.

Nasza oferta produktów wolnych od BPA zawiera również zgodne z przepisami prawnymi papiery termiczne, których dodatkową zaletą jest certyfikat FSC™ oraz unikalna formuła RAFNXT+, zapewniająca standard zrównoważonego rozwoju.

Rozpocznij podróż bez bisfenolu A już teraz dzięki tym prostym krokom:

  1. Sprawdź, czy papiery etykietowe do druku termicznego, z których korzystasz, są wolne od bisfenolu A.
  2. Nie kupuj termicznych papierów etykietowych od dostawców, którzy nie oferują alternatywnych produktów wolnych od bisfenolu A.
  3. Znajdź niezawodnego dostawcę termicznych papierów etykietowych wolnych od bisfenolu A.
  4. Zużyj stare zapasy termicznych papierów etykietowych zawierających bisfenol A do końca 2019 roku.

Firma UPM Raflatac pragnie umożliwić swoim klientom płynne przejście na termiczny papier etykietowy wolny od bisfenolu A. Współpraca z nami i zamawianie wolnych od bisfenolu A oraz całkowicie bezfenolowych produktów z naszej oferty pozwala:

  • uniknąć konsekwencji prawnych i zachować zgodność z nowymi regulacjami UE dotyczącymi bisfenolu A w terminie określonym w przepisach,
  • ograniczyć straty materiału oraz koszty utylizacji dzięki inteligentnemu zarządzaniu zapasami,
  • zmniejszyć ryzyko dzięki współpracy z zaufanym i odpowiedzialnym partnerem,
  • wyprzedzić konkurencję dzięki zastosowaniu całkowicie bezfenolowego termicznego papieru etykietowego.

Podejmij konkretne kroki, aby przejść na etykiety wolne od bisfenolu A oraz inne zaawansowane rozwiązania.

Horizontal divider
Ze względu na dodanie BPA do listy substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC) rozporządzenia REACH mamy obowiązek przekazywania informacji w łańcuchu dostaw, gdy poziom zawartości przekracza 0,1% masowo. Obecnie o zawartości BPA informujemy w arkuszu informacji technicznych każdego produktu, a także w oświadczeniu w sprawie SVHC, które można znaleźć w naszej witrynie internetowej.
Horizontal divider

Nasze niepowlekane papiery termiczne niezawierające BPA

Większość naszych powlekanych po stronie wierzchniej papierów termicznych i folii jest wytwarzana bez związków chemicznych na bazie BPA. Informacje można znaleźć w specyfikacji technicznej danego produktu.

Aby poznać pełną ofertę produktową, użyj wyszukiwania produktu lub skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem UPM Raflatac.

 Wiadomości o materiałach dla handlu detalicznego

 

 

Firma UPM Raflatac wprowadza na rynek nową wersje niezawierających bisfenolu materiałów termicznych RAFNXT+, które są przyjazne środowisku, do zastosowań w sektorze detalicznym, żywieniowym i transportowymhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-launches-sustainable-rafnxt-versions-of-its-bpafree-thermal-label-materials-2018-4Firma UPM Raflatac wprowadza na rynek nową wersje niezawierających bisfenolu materiałów termicznych RAFNXT+, które są przyjazne środowisku, do zastosowań w sektorze detalicznym, żywieniowym i transportowym2018-06-26 07:00:00
Firma UPM Raflatac wprowadza nową koncepcję Forest Positive oraz serię etykiet RAFNXT+ zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwojuhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-introduces-new-forest-positive-concept-and-rafnxt-plus-range-of-sustainable-labeling-2017-4Firma UPM Raflatac wprowadza nową koncepcję Forest Positive oraz serię etykiet RAFNXT+ zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju2017-11-08 08:00:00
Przygotuj się na rok 2020 z etykietami termicznymi niezawierającymi BPAhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/get-ready-for-2020-with-bpa-free-thermal-labels-2017-4Przygotuj się na rok 2020 z etykietami termicznymi niezawierającymi BPA2017-10-03 12:00:00

 Powiązane materiały