Wyszukiwanie produktu

Przygotuj się na rok 2020 ze zgodnymi z przepisami unijnymi etykietami termicznymi niezawierającymi BPA

UPM Raflatac — spełnij wymagania nowych przepisów unijnych z papierem termicznym niezawierającym BPA

​W papierze termicznym, który był powszechnie używany w sektorze handlu detalicznego do drukowania dowodów zakupów i etykiet z wagoetykieciarek, tradycyjnie stosowano bisfenol A (BPA) jako wywoływacz koloru. Jednak nowe przepisy Unii Europejskiej wymagają, aby wszystkie papiery termiczne sprzedawane w Europie nie zawierały BPA od 2 stycznia 2020 r.

Co to jest BPA?

Bisfenol A to syntetyczny związek organiczny powszechnie stosowany na świecie w produkcji tworzyw poliwęglanowych i żywic epoksydowych oraz jako wywoływacz koloru w papierach termicznych. Jest także używany w produktach konsumenckich takich jak sprzęt sportowy, płyty CD, ale ostatnie wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa doprowadziły do ograniczeń w jego stosowaniu. Najnowszym jest rozporządzenie Unii Europejskiej 2016/2235 zmieniające listę substancji objętych ograniczeniami w załączniku XVII do rozporządzenia REACH (w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów). W praktyce ta zmiana przepisów oznacza, że papier termiczny z zawartością BPA powyżej 0,02% masowo będzie zakazany w Europie od 2 stycznia 2020 r.

Wywoływacz koloru zwykle stanowi około 1–1,5% masy papieru, więc maksymalna zawartość BPA 0,02% oznacza zakaz umyślnego dodawania podczas produkcji. Jednak śladowe ilości BPA (poniżej 0,02%), które są wynikiem przeniesienia pozostałości z różnych etapów produkcji etykiety samoprzylepnej, są dopuszczalne.

Bądź o jeden krok do przodu

Firma UPM Raflatac przewidziała tę zmianę przepisów i wprowadziła pełną ofertę niepowlekanych i powlekanych po stronie wierzchniej papierów termicznych niezawierających BPA, które spełniają wymagania najbardziej typowych zastosowań końcowych. Ponadto oferujemy produkty niezawierające bisfenolu i niezawierające fenolu w przypadku bardziej szczególnych potrzeb użytkowników końcowych. Produkty te są już dostępne dla wszystkich naszych najpopularniejszych klejów i rosnącej liczby produktów etykietowych.

Nasza oferta produktów wolnych od BPA zawiera również zgodne z przepisami prawnymi papiery termiczne, których dodatkową zaletą jest certyfikat FSC™ oraz unikalna formuła RAFNXT+, zapewniająca standard zrównoważonego rozwoju.

Horizontal divider
Ze względu na dodanie BPA do listy substancji wzbudzających szczególnie duże obawy (SVHC) rozporządzenia REACH mamy obowiązek przekazywania informacji w łańcuchu dostaw, gdy poziom zawartości przekracza 0,1% masowo. Obecnie o zawartości BPA informujemy w arkuszu informacji technicznych każdego produktu, a także w oświadczeniu w sprawie SVHC, które można znaleźć w naszej witrynie internetowej.
Horizontal divider

Nasze niepowlekane papiery termiczne niezawierające BPA

Większość naszych powlekanych po stronie wierzchniej papierów termicznych i folii jest wytwarzana bez związków chemicznych na bazie BPA. Informacje można znaleźć w specyfikacji technicznej danego produktu.

Aby poznać pełną ofertę produktową, użyj wyszukiwania produktu lub skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem UPM Raflatac.

 Wiadomości o materiałach dla handlu detalicznego

 

 

Firma UPM Raflatac wprowadza na rynek nową wersje niezawierających bisfenolu materiałów termicznych RAFNXT+, które są przyjazne środowisku, do zastosowań w sektorze detalicznym, żywieniowym i transportowymhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-launches-sustainable-rafnxt-versions-of-its-bpafree-thermal-label-materials-2018-4Firma UPM Raflatac wprowadza na rynek nową wersje niezawierających bisfenolu materiałów termicznych RAFNXT+, które są przyjazne środowisku, do zastosowań w sektorze detalicznym, żywieniowym i transportowym2018-06-26 07:00:00
Firma UPM Raflatac wprowadza nową koncepcję Forest Positive oraz serię etykiet RAFNXT+ zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwojuhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-introduces-new-forest-positive-concept-and-rafnxt-plus-range-of-sustainable-labeling-2017-4Firma UPM Raflatac wprowadza nową koncepcję Forest Positive oraz serię etykiet RAFNXT+ zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju2017-11-08 08:00:00
Przygotuj się na rok 2020 z etykietami termicznymi niezawierającymi BPAhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/get-ready-for-2020-with-bpa-free-thermal-labels-2017-4Przygotuj się na rok 2020 z etykietami termicznymi niezawierającymi BPA2017-10-03 12:00:00

 Broszury o materiałach dla handlu detalicznego

 Powiązane materiały