Wyszukiwanie produktów

Etykiety ujawniające próby manipulacji, gwarantujące autentyczność produktów

Tamper-evident seals and labels for added security | UPM Raflatac

Etykiety ujawniające próby manipulacji skutecznie zniechęcają do dokonywania kradzieży i ponownego naklejania etykiet. Ich konstrukcja jest oparta na podatnym na uszkodzenia papierze i folii, które przy próbie usunięcia ulegają zniszczeniu.

Etykiety ujawniające próby manipulacji pomagają zachować autentyczność produktów, dzięki możliwości nadruku na etykiecie numeru identyfikacyjnego lub innych istotnych informacji, takich jak numer gwarancyjny czy data ważności. Często są także używane do pieczętowania opakowań, ponieważ nie da się ich przenieść na inne opakowanie.

Podatne na uszkodzenie materiały wierzchnie

Papierowe materiały etykietowe łatwo ulegające zniszczeniu charakteryzują się albo bardzo małą gramaturą, dzięki czemu rozrywają się na małe kawałki podczas prób ich usunięcia, albo dużą grubością i małą wytrzymałością wewnętrzną, co sprawia, że się rozwarstwiają. Foliowe materiały łatwo ulegające zniszczeniu działają na tych samych zasadach: grubsze folie ulegają rozwarstwieniu, a inne rozrywają się na kawałki.

Materiały wierzchnie o bardzo wysokiej podatności na uszkodzenia

Papierowe etykiety bardzo łatwo ulegające zniszczeniu są niezwykle kruchymi materiałami, których nie da się usunąć w jednym kawałku po przyklejeniu. To idealne, ujawniające próby manipulacji etykiety pieczętujące, stosowane jako zabezpieczenie nienaruszalności opakowań oraz w przypadkach, gdy na każdym etapie łańcucha dostaw są wymagane bezsporne dowody o braku manipulacji przy produkcie.​

Długofalowa stabilność dostaw

Nasza gama produktów zabezpieczających Raflasec zapewnia dodatkowe korzyści w postaci 30-miesięcznego okresu gwarancji stabilności dostaw wraz z 2-letnim okresem trwałości od daty produkcji oraz gwarancją powiadomienia o zmianach z 6-miesięcznym wyprzedzeniem.

Raflasec Holo Security to przyciągający wzrok materiał holograficzny, który można połączyć z wycięciami zabezpieczającymi powodującymi rozerwanie etykiety w przypadku próby manipulacji. Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi stanowi idealny wybór w przypadku zastosowań wymagających luksusowych opakowań.

Raflasec Fibres zawiera widoczne i niewidoczne włókna umożliwiające potwierdzenie oryginalności po wystawieniu na działanie promieni ultrafioletowych. Ważną właściwością materiału jest sensybilizacja chemiczna, dzięki której w razie próby usunięcia przy użyciu środków chemicznych etykieta zmienia kolor. Z kolei niewielka wytrzymałość wewnętrzna sprawia, że wszelkie próby odklejenia skutkują jej rozerwaniem.

Raflasec Seal charakteryzuje się łatwością rozerwania, wysokim poziomem nieprzejrzystości i świetną drukownością, a koszty inwestycji w to rozwiązanie są niewielkie.

Raflasec Chameleon to nowatorski materiał zmieniający kolor po odklejeniu i uniemożliwiający ponowne przyklejenie. Po usunięciu materiał nie pozostawia resztek kleju.

Zwiększone bezpieczeństwo dzięki mocnym klejom

Mocne kleje, stosowane w połączeniu z naszymi materiałami wierzchnimi zapobiegającymi manipulacji, zapewniają rozdarcie, złuszczenie bądź rozwarstwienie plomby przy próbie usunięcia.

Materiał wierzchni Tamperproof Lite ulega rozdarciu podczas usuwania i wykorzystuje klej RP36.

Folia Acrylate Gloss Clear UD , Acrylate White UD TC i Acrylate Clear UD TC złuszcza się w razie prób manipulacji. Najlepiej stosować ją wraz z klejem RC18.

Do folii PE Security i Foamed PS najlepiej pasuje klej RC18, RP77 lub RP37S. Folie te ulegają rozwarstwieniu podczas próby usuwania.

Raflasec Holo Security wykorzystuje klej RP37S, Raflasec Fibres i Raflasec Seal można stosować z produktem RP36, a Raflasec Chameleon wykorzystuje klej RC18.

Oferujemy także całą gamę różnych materiałów wierzchnich przeznaczonych do stosowania z klejem RP62 EU, spełniających wymogi zgodności dotyczące opakowań indywidualnie weryfikowanych i ukazujących próbę niepowołanego otwarcia, stosowanych w przemyśle farmaceutycznym do ochrony przed fałszerstwem w całym łańcuchu dostaw.

Podczas gdy niektórzy z naszych klientów nadal wybierają standardowe produkty zabezpieczające, takie jak etykiety typu Void do zastosowań farmaceutycznych, dodatkowe właściwości naszych produktów serii RP62 EU czynią je optymalnym wyborem gwarantującym zarządzanie zmianami dotyczącymi produktów w branży farmaceutycznej.

Etykiety ujawniające próby manipulacji

Aby poznać pełną ofertę produktową, użyj wyszukiwania produktu lub skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem UPM Raflatac.

 Wiadomości o materiałach zabezpieczających

 

 

Nowa gama etykiet zabezpieczających z gwarancją stabilności dostawhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/new-security-label-range-with-guaranteed-supply-stability-2017-4Nowa gama etykiet zabezpieczających z gwarancją stabilności dostaw2017-06-05 10:00:00

 Broszury o materiałach do ochrony marki i zabezpieczeń

 Powiązane materiały