Powrót do korzeni

W ciągu czterech dekad firma UPM Raflatac stała się jednym z czołowych światowych producentów etykiet samoprzylepnych, a jej działalność obejmuje także tworzenie i stosowanie innowacyjnej technologii klejów. Nasza historia opiera się na kreatywności, ciężkiej pracy i oddaniu. To historia tysięcy ludzi na całym świecie, którzy współtworzą dla naszych klientów niezwykłe i nowatorskie rozwiązania etykietowe oraz szukają nowych dróg rozwoju ich biznesu. To również historia jednego człowieka, młodego chemika z Tampere w Finlandii, który poprzez ciągłe eksperymentowanie z materiałami etykietowymi przygotował podłoże dla rozwoju firmy UPM Raflatac. Jego postawa − podejmowanie wyzwań i poszukiwanie nowych rozwiązań − stała się motorem napędzającym nasz rozwój i pomogła nam osiągnąć dzisiejszy sukces. Poznaj naszą historię.

Rozwijanie wizji młodego chemika

Chemik w firmie Raf. Haarla − Juhani Strömberg − eksperymentował z klejami, aby znaleźć alternatywę dla klejów rozpuszczalnikowych, powszechnie stosowanych w branży etykiet we wczesnych latach 70. Jego wysiłki zaowocowały stworzeniem permanentnego kleju wodnego RP51, a także innych rewolucyjnych rozwiązań, które umożliwiły firmie zajęcie konkurencyjnej pozycji na rynku etykiet samoprzylepnych. Te osiągnięcia miały istotny wpływ na dalsze zaangażowanie firmy w promowanie procesów produkcyjnych i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Obecnie jako część grupy UPM − The Biofore Company, firma UPM Raflatac nie ustaje w dążeniach do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju.

Wykorzystanie autorskiej technologii klejów

W 1976 roku firmę połączono z United Paper Mills i sektor produkcji etykiet stał się osobnym oddziałem o nazwie Raflatac. Pod koniec dekady firma Raflatac zaczęła wytwarzać materiały etykietowe na skalę przemysłową i eksportować je na rynki Europy Zachodniej. W ciągu kolejnych lat − dzięki wsparciu potężnej firmy z branży leśnej, własnym nowoczesnym technologiom oraz przejęciu innych przedsiębiorstw − firma Raflatac szybko dotarła na obecnie zajmowaną pozycję jednego z najważniejszych producentów laminatów papierowych i foliowych.

Tworzenie etykiet na skalę światową

W 1996 roku firma Raflatac dołączyła do grupy UPM − jednego ze światowych liderów przemysłu leśnego. Dziś − w XXI wieku − UPM Raflatac kontynuuje rozwój zarówno pod względem różnorodności oferowanych produktów, jak i zasięgu geograficznego. Szereg inwestycji w nowe zakłady produkcyjne wyniósł firmę UPM Raflatac do rangi globalnego gracza w branży etykiet samoprzylepnych. Obecnie firma wciąż się rozwija i poszerza swoją działalność o wschodzące rynki w Ameryce Południowej i Azji.

Śledź kolejne wydarzenia − to dopiero początek historii rozwoju i sukcesu firmy UPM Raflatac!