Etykiety samoprzylepne z certyfikatami FSC™ i PEFC™

Certyfikat FSCTM, ​​przyznawany przez Forest Stewardship Council™, oraz certyfikat PEFCTM corganizacji Program for the Endorsement of Forest Certification, to uznawane na całym świecie świadectwa wydawane w przypadku prawidłowego, zgodnego z ochroną środowiska, gospodarowania lasami. Te niezależne, niezwiązane z rządem organizacje działają na rzecz promowania i utrzymania najlepszych praktyk w dziedzinie zrównoważonej gospodarki leśnej.

 

Materiały etykietowe z papieru z certyfikatami FSC i PEFC

Proces certyfikacji leśnej ma na celu zapewnienie niezależnej weryfikacji klientom i użytkownikom produktów z surowców leśnych. Certyfikaty te są świadectwem, że surowiec drzewny stosowany w produktach został pozyskany zgodnie z prawem i pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Z perspektywy zasad zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do środowiska leśnego certyfikaty FSC i PEFC są bardzo podobne. Niemniej jednak certyfikat FSC dotyczy w większym stopniu gospodarki leśnej na większą skalę, podczas gdy certyfikat PEFC często odnosi się do mniejszych, prywatnie zarządzanych działań związanych z eksploatacją lasów.

Certyfikacja leśna przyczynia się do propagowania dobrego zarządzania i pomaga w zwalczaniu rabunkowej gospodarki leśnej i niezgodnego z prawem wyrębu lasów. Pomimo tego zaledwie 10% światowych lasów jest objęte planem certyfikacji leśnej, co oznacza, że jest jeszcze dużo do zrobienia w tej dziedzinie.

Zrównoważony rozwój dzięki informacji o pochodzeniu materiałów i certyfikacji

Kontrola pochodzenia naszych materiałów produkowanych na bazie surowców drzewnych zapewnia informację o pochodzeniu włókien drzewnych, użytych do produkcji wszystkich naszych papierów w całym łańcuchu dostaw.

Wszystkie nasze zakłady produkcyjne i terminale mają certyfikaty kontroli pochodzenia, zarówno FSC, jak i PEFC.Każda część łańcucha dostaw — lasy, zakłady celulozowe, zakłady papiernicze i zakłady produkcji materiałów etykietowych — co roku jest poddawana certyfikacji dotyczącej pochodzenia produktu oraz kontroli przez niezależną jednostkę. Niezależnie od wiedzy, czy drewno pochodzi z certyfikowanych lasów, czy nie, zawsze mamy informację, skąd pochodzi i możemy określić, z którego lasu zostało pozyskane.

 

Razem możemy osiągnąć więcej

Wykorzystując materiały z lasów z certyfikatem FSC i PEFC, stawiamy sobie za cel osiąganie najwyższych standardów w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców i propagujemy te wartości wśród klientów w całym łańcuchu dostaw.

Jako wiodący dostawca etykiet z papieru wytwarzanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju dzielimy się naszym doświadczeniem, aby drukarnie także mogły działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i uzyskać odpowiednie certyfikaty.

Nasze portfolio materiałów etykietowych obejmuje ponad 850 produktów etykietowych z certyfikatem leśnym.. Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel, aby do 2030 r. pozyskiwać papier wyłącznie ze źródeł certyfikowanych w 100%.

Czy podejmujesz wybory zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju?

  • Nasze portfolio materiałów etykietowych obejmuje ponad 850 certyfikowanych wyrobów
  • 100% naszych zakładów produkcyjnych ma zarówno certyfikat kontroli pochodzenia FSC, jak i PEFC

Zobacz infografiki »

Horizontal divider

 Zrównoważony rozwój - wiadomości

 

 

UPM Raflatac zapowiada wprowadzenie foliowych materiałów etykietowych przyjaznych środowisku, są to produkty z lini PP Lite z przezroczystą folią na przezroczystym podkładzie oraz białą folią solidhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-announces-clear-on-clear-and-solid-white-label-materials-to-join-pp-lite-sustainable-range-2018-5UPM Raflatac zapowiada wprowadzenie foliowych materiałów etykietowych przyjaznych środowisku, są to produkty z lini PP Lite z przezroczystą folią na przezroczystym podkładzie oraz białą folią solid2018-04-06 06:00:00
Leading the way in sustainable labeling of wine, spirits, and craft beveragehttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/leading-the-way-in-sustainable-labeling-of-wine-spirits-and-craft-beverageLeading the way in sustainable labeling of wine, spirits, and craft beverage2018-03-26 13:00:00
Firma UPM Raflatac poszerza ofertę proekologicznych rozwiązań etykietowych Lite o nowe folie PP Silver Litehttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-expands-lite-range-of-ecodesigned-labeling-solutions-with-new-pp-silver-lite-film-2018-4Firma UPM Raflatac poszerza ofertę proekologicznych rozwiązań etykietowych Lite o nowe folie PP Silver Lite2018-02-15 10:45:00