Etykiety do olejów i chemii przemysłowej — odporność i zgodność z przepisami

Etykiety do olejów i chemii przemysłowej są najmocniejsze z mocnych. Nie tylko muszą być odporne na działanie oleju lub substancji chemicznych, lecz również są często używane do oznaczania produktów przechowywanych na zewnątrz lub w trudnych warunkach. Zarówno materiał wierzchni, jak i klej muszą być niezwykle trwałe i wytrzymywać często długie lata użytkowania, a wydrukowany obraz musi być wyraźny i czytelny, aby zagwarantować bezpieczeństwo użytkownika, nawet w przypadku narażenia na wysoką temperaturę, utlenianie, wodę i promieniowanie ultrafioletowe.

UPM Raflatac — mocne etykiety do olejów i chemii przemysłowej

Etykiety do pojemników z chemikaliami przemysłowymi są zwykle duże, ponieważ informują użytkowników o zagrożeniach stwarzanych przez składniki produktów. Z kolei etykiety puszek z olejem muszą promować zarówno markę, jak i produkt. Obydwa typy podlegają przepisom międzynarodowym i krajowym.

Globalny Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS) to uzgodnione na poziomie międzynarodowym zalecenia ONZ dotyczące klasyfikacji i etykietowania produktów.

Norma brytyjska BS5609 ustanawia standardy dla etykiet samoprzylepnych przeznaczonych do zastosowań morskich, takich jak stosowanie na beczkach z chemikaliami. Wszystkie europejskie firmy starannie przestrzegają tych regulacji, aby zagwarantować trwałe oznakowanie i identyfikację niebezpiecznych towarów transportowanych drogą morską, nawet po długotrwałym zanurzeniu w wodzie morskiej. Oferujemy wiele produktów zgodnych z niniejszą normą.

Horizontal divider

 Wyszukiwanie produktu

 Wiadomości o materiałach do etykietowania olejów i chemii przemysłowej

 

 

Etykiety GHS: gotowi na zmianę myślenia?http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/ghs-label-changes-2016-6Etykiety GHS: gotowi na zmianę myślenia?2016-11-21 09:00:00
UPM Raflatac rozszerza ofertę samoprzylepnych produktów etykietowych dzięki uzyskaniu zgodności ze standardem BS5609http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/upm-raflatac-extends-its-range-of-self-adhesive-label-products-with-bs5609-approval-2016-4UPM Raflatac rozszerza ofertę samoprzylepnych produktów etykietowych dzięki uzyskaniu zgodności ze standardem BS56092016-06-27 11:00:00

Horizontal divider