Foliowe etykiety samoprzylepne — funkcjonalne, atrakcyjne i bezpieczne dla środowiska

Folia ma dużą przewagę nad papierowym materiałem wierzchnim — zachowuje ona swoją funkcjonalność, stabilność i wygląd nawet po wystawieniu na działanie wilgoci, wody, substancji chemicznych, smarów, olejów i światła UV.

​Polipropylen (PP) i polietylen (PE) to najpopularniejsze materiały, z których tworzy się etykiety foliowe, lecz mają one bardzo różne właściwości. Aby wyeliminować wspomniany wyżej kompromis, opracowano nowe produkty, takie jak folie z elastycznej rodziny Raflex, które mają najlepsze właściwości zarówno PP, jak i PE.

UPM Raflatac — funkcjonalne, atrakcyjne i bezpieczne dla środowiska foliowe laminaty etykietowe
Horizontal divider

Gwarancja wysokiej przejrzystości i wyjątkowego połysku na krawędziach i krzywiznach opakowań 

Gwarancja wysokiej przejrzystości i wyjątkowego połysku na krawędziach i krzywiznach opakowań

Folie z serii Raflex zapewniają bardzo elastyczne materiały o efekcie niewidocznej etykiety do pojemników profilowanych. Dowiedz się, w jaki sposób te zaawansowane materiały łączą w sobie zalety folii PP i PE, zamawiając już dziś bezpłatną próbkę. Wystarczy wybrać wersję Raflex PRO do pojemników profilowanych lub Raflex MDO do pojemników elastycznych. Oba warianty są dostępne w kolorze białym lub wersji przezroczystej.

Horizontal divider

Plastyczne folie etykietowe do pojemników elastycznych

Elastyczne pojemniki stanowią wyzwanie dla twórców etykiet, ponieważ są tu potrzebne rozwiązania o odpowiedniej elastyczności i odporność w mokrych lub wilgotnych warunkach. Materiał Raflex MDO jest plastyczny i elastyczny, a ponadto charakteryzuje się dobrą przejrzystością, co gwarantuje atrakcyjny wygląd produktu. Jest on także sztywniejszy od folii PE, ułatwia pasowanie druku i zapewnia lepsze właściwości wykrawania i nakładania.

Conformable label filPlastyczne folie etykietowe do pojemników elastycznych ms for squeezable containers - UPM Raflatac
Horizontal divider

 Product search

Horizontal divider
High-clarity film labels for rigid and semi-squeezable containers

Folia etykietowa o wysokiej przejrzystości do pojemników sztywnych i pół-elastycznych

PP to standardowy materiał w przypadku zastosowań wymagających wysokiej przejrzystości oraz efektu niewidocznej etykiety na sztywnych i pół-elastycznych pojemnikach. Jednak materiał Raflex Plus podnosi porzeczkę wyżej — jest cieńszy, lżejszy i bardziej elastyczny niż PP, co ułatwia dopasowanie na konturach półelastycznych pojemników, pozwala zredukować zużycie materiału i zapewnia wysoki poziom przejrzystości.

Horizontal divider

Bezpieczne dla środowiska rozwiązania dzięki Label Life

Narzędzie do oceny cyklu życia Label Life fi rmy UPM Rafl atac pozwala porównywać wpływ na środowisko różnych opcji etykiet w całym cyklu życia.

Narzędzie Label Life — stworzone na podstawie najbardziej wszechstronnej w branży oceny cyklu życia produktu (LCA) — dostarcza wiarygodnych i łatwych do zrozumienia informacji, które pomagają producentom etykiet i użytkownikom końcowym w dokonywaniu ekologicznych wyborów.

UPM Raflatac - Bezpieczne dla środowiska rozwiązania dzięki Label Life
Horizontal divider