Ograniczenie ilości, ponowne wykorzystanie i recykling odpadów: RafCycle

RafCycle® wykorzystuje odpady etykietowe, które powstają podczas każdego z etapów eksploatacji etykiet:

  • odpady z procesu powlekania i cięcia,
  • drukowania i wykrawania, odpady ażurowe,
  • a także zużyty podkład pozostały po nałożeniu etykiet.

Przetworzone odpady etykietowe mogą zostać wykorzystane jako jeden z trzech produktów końcowych: materiał kompozytowy UPM ProFi®, energia lub papier.


Drewniano-plastikowy materiał kompozytowy UPM ProFi®

  • Odpady wykorzystywane do tego celu: odpady z procesu powlekania i cięcia, odpady ażurowe i podkład polipropylenowy.
  • Płyty okładzinowe UPM ProFi są wykonane w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu i stosowane do budowy tarasów i elewacji.

Produkty UPM ProFi zdobyły wiele międzynarodowych nagród i znacząco przyczyniły się ograniczenia ilości odpadów i spalania śmieci.


UPM Papier 

  • Odpady wykorzystywane do tego celu: papierowe podkłady (wykorzystywane w zakładzie firmy UPM w Plattling w Niemczech)
  • Zużyte podkłady są poddawane desilikonizacji i przetwarzane w masę papierową, która służy jako surowiec do produkcji papierowych produktów UPM.


UPM Energia 

  • Odpady wykorzystywane do tego celu: odpady z procesu powlekania i cięcia, odpady ażurowe i podkłady.
  • W połączeniu z innymi paliwami opartymi na biomasie odpady etykietowe mogą być wykorzystywane przez firmę UPM jako paliwo w wysoko wydajnych elektrowniach typu CHP.

Aby dowiedzieć się więcej na temat opcji dotyczących systemu RafCycle dostępnych dla twojej firmy, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem handlowym.

 Wiadomości o RafCycle

 

 

Henkel announced as winner of the 2017 RafCycle® Awardhttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/henkel-announced-as-winner-of-the-2017-rafcycle-awardHenkel announced as winner of the 2017 RafCycle® Award2017-09-27 14:00:00
Partnerstwo z liderami branży winiarskiej na rzecz zrównoważonego rozwoju na Vinitaly 2017http://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/partnering-wine-industry-leaders-at-vinitaly-2017-6Partnerstwo z liderami branży winiarskiej na rzecz zrównoważonego rozwoju na Vinitaly 20172017-04-07 12:00:00
Oriflame Products Poland realizuje program „zero odpadów na składowiska dzięki rozwiązaniu RafCycle® firmy UPM Raflatachttp://www.upmraflatac.com/emea/pl/news/details/oriflame-products-poland-targets-zero-waste-to-landfill-2017-7Oriflame Products Poland realizuje program „zero odpadów na składowiska dzięki rozwiązaniu RafCycle® firmy UPM Raflatac2017-03-09 09:00:00